O nama

Dajana Krupić
vlasnica Norvela
Po samom završetku studija psihologije započinjem s edukcijom iz kognitivno-bihevioralne terapije koju otada primjenjujem. U svom radu primjenjujem i terapije i tehnike iz najnovijeg, tzv. trećeg vala kognitivno-bihevioralnih terapija: Kognitivnu terapiju usredotočene svjesnosti (Mindfulness Based Cognitive Therapy), Terapiju prihvaćanjem i posvećenošću (Acceptance and Commitment Therapy – ACT) i Terapiju usredotočenu na suosjećanje (Compassion focused therapy- CFT). Osim uloge psihologa, imam i druge značajne uloge. Tako mogu reći da se oblikujem i rastem kao osoba kroz ulogu majke dvoje prekrasne djece, ulogu supruge jako poticajnog i podržavajućeg supruga, ulogu prijateljice, mentorice, kolegice, sestre, kćeri, susjede, pripadnice zajednice u kojoj živim…
Poduzetnička ideja da pokrenem Norvel je nastala kao produkt dugogodišnjeg iskustva u savjetodavnom radu kroz psihološku praksu. Od samog završetka studija psihologije djelujem i vodim psihološka savjetovanja kroz civilna društva. Od 2009. prakticiram kognitivno – bihevioralne tehnike u savjetodavnom radu. Osnivač sam Udruge za zaštitu mentalnog zdravlja i pozitivne obiteljske klime „Kvaka“ koja je povezala niz stručnjaka iz područja psihologije te je realizirala nekoliko projekata. Paralelno uz angažman u civilnom sektoru, imam i dugogodišnje iskustvo u radu
- s djecom i mladima kroz rad u školskom i zdravstvenom sustavu i sustavu socijalne skrbi,
- s ovisnicima,
- s obiteljima kroz psihološka savjetovališta,
- na partnerskim odnosima i
- sa žrtvama mobinga – zlostavljanja na radnom mjestu.
Nastojim se stalno usavršavati i educirati, a zanimam se za kliničko područje rada i istraživanja, te sam educirana za procjene klijenta stručnim i dijagnostičkim sredstvima.
Iskustvo rada u zdravstvenom sektoru u domeni psihijatrije ukazalo mi je na potrebu za drugačijim pristupom mentalnom zdravlju, psihološkoj dobrobiti pojedinca, a osobito kada su u pitanju najranjivija skupina našeg društva, a to su – djeca.
Posjedujem iskustvo u radu u javnom, privatnom i nevladinom sektoru što mi je pomoglo da razumijem bolje prirodu ljudskih odnosa na radnom mjestu, te samim time potrebe zaposlenika, tako da imam interes za mentalno zdravlje u radnim organizacijama.
Član sam Hrvatske psihološke komore i Udruženja za bihevioralno – kognitivne terapije.
Moji profesionalni interesi odnose se na psihoterapiju, kliničku psihologiju i psihologiju ličnosti. Posebno se zanimam za temu depresije i anksioznosti kod djece i odraslih te problema koji su usko povezani s tim. Kroz svoj posao primjenjujem niz osmišljenih radionica i programa upravo za to područje, te ono što me najviše veseli, mogu isprobava i kreirati nove tehnike u radu s klijentima. Kontinuirano se usavršavam u Mindfulness terapijama i Terapiji prihvaćanja i suosjećanja (ACT – treći val kognitivno bihevioralnih terapija).
Moje životno i radno iskustvo mi govori kako svaka osobna promjena proizlazi iz nas samih, samo moramo vjerovati da je u redu pokušati i da imamo pravo na promjenu. Kao ravnateljica Poliklinike za psihijatriju i fizikalnu medicinu stekla sam uvid u mogućnosti i ograničenja zaštite mentalnog zdravlja u okviru zdravstvenog sustava. To iskustvo me nagnalo da pokušam nešto održivije, te dugoročno korisnije za zajednicu u kojoj živim. Smatram da mentalno zdravlje ne treba gledati zasebno, već ga je nužno implementirati u dio cjelokupnog zdravstvenog sustava. Dok to ne bude tako, drago mi je da ima sve više pojedinaca poput mene koji pružaju usluge zaštite mentalnog zdravlja, jer ponekad su razgovor i suosjećanje najbolji načini da zaista budemo jači. U to vjerujem i to mi svakodnevno pokazuju moji klijenti.

Dino Krupić
vanjski suradnik Norvela
Uz psihološko savjetodavni i tretmanski rad bavimo se i istraživačko- edukativnim radom. U tom dijelu najveću ulogu ima dr.sc. Dino Krupić koji na Filozofskom fakultetu drži nastavu iz kolegija u domeni psihologije ličnosti i metodologije. U sklopu Norvela održava stručne edukacije i savjetovanja iz područja znanstveno-istraživačke djelatnosti (statistika i metodologija), ali i edukacije za stručnjake koji se bave procjenom ličnosti pojedinca.

Projekt Kvaka
Projekt Kvaka je naša poligon baza za volonterski rad, suradnju s drugim volonterima i stručnjacima, kreiranje projekata i programa za najranjivije skupine. Kroz projekt imamo suradnju sa sličnima nama 🙂 osobama koje žele promjenu kada je u pitanju mentalno zdravlje, osobe koje se žele razvijati i rasti, koje žele kreirati nešto novo, te koje pronalaze sebe u pomaganju drugima.
Drugi izvori o nama:
http://www.glas-slavonije.hr/345184/3/Tjedno-primaju-od10-do-15-zahtjeva-za-psiholosku-terapiju
http://cnzd.org/vijesti/okrugli-stol-cime-se-bavi-psiholog-iskustva-mladih-psihologa
http://vpc.valpovo.hr/2-skup-poduzetnika/
http://www.ffos.unios.hr/psihologija/prevencijauzajednici2018/